4 Kasım 2012 Pazar

Göz Altı Morlukları İçin Bakım Sırları


1.Maske Tarifi


Açık gözenekler, kış sonrasında sararmış ciltler, eskiden sıkılmış sivilcelerden kaynaklanan sivilce lekelerine birebir. Bir tek maske ile pek çok cilt problemine çözüm bulmak mümkün.Malzemeler;
  • 1 çay kaşığı bal kabağın çekirdekleri(çiğ olacak), 
  • 1 tatlı kaşığı Su ve ya süt, 
  • Yarım çay kaşığı bal
1 çay kaşığı bal kabağı içini çekirdekleri havanda ezin,1 tatlı kaşığı su ve ya sütü ekleyip karıştırın ve balı da ekleyin bir kaseye koyup 2-3 saat dolapta bekleyin.Lekeler, çiller açılana kadar bu kürü uygulayın… 

Bal Kabağı Maskesinin Faydaları : 
Hem cildi sıkılaştıracak, hem lekelerle savaş hemde göz altındaki morluklara iyi gelen ve ilk defa açıkladığı müthiş bal kabağı maskesi. 

2.Maske Tarifi

Özellikle hanımların baş sorunlarında biri olan gözaltı morlukları ve ödemleri için bir karışım. bu karışımı hem içebilir hem de ,buz kalıplarında küçük buzlar haline getirerek göz altlarına sürerek faydasını görebilirsiniz. 

Malzemeler;
  • 250 gr. ahududu (Ahududu yoksa böğürtlen ya da çilek kullanabilirsini) , 
  • 100 gr. yoğurt , 
  • 1 yemek kaşığı limon suyu,  
Tüm malzemeyi karıştırıp blenderden geçirin.bu karışımı haftada 1-2 kez taze olarak hazırlayıp için. ayrıca buz kalıplarında dondurup, bu buz parçalarını yüzünüzde ve gözaltlarında gezdirirseniz ödeme ve morluklara faydalı olur. 
Ayrıca bu karışım sadece gözaltı ödemlerine değil, tüm vücuttaki ödemleri almaya çok faydalıdır.sabah kahvaltısından 20 dakika önce içerseniz daha etkili olur. 


AYRICA: bu karışımın içine 1 kaşık tuz ilave ederseniz vücut peelingi olarak kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay, Sarımsak Çayı, Zayıflama ve Garlic Tea

0 yorum :